Konope je s nami už všade

Foto: WEB
Konopkar, 17. februára 2015

O tom, že legalizáciu marihuany podporuje stále viac a viac firiem, už vieme. Ako sme spomínali v minulých článkoch, marihuana zaujala aj kalifornské údolie technologických firiem Silicon Valley, kde začínajú lokálne firmy financovať projekty spojené s marihuanou.

Momentálne sa darí azda všetkým produktom, ktoré obsahujú výťažok tejto liečivej rastliny. Nevyhol sa tomu ani kozmetický priemysel, ktorý zažíva obrovský boom. Tieto produkty dosahujú neuveriteľne vysoké čísla predaja a môžeme ich nájsť už naozaj všade. Asi sa nám pred pár rokmi ani nesnívalo, že si v slovenských lekárňach budeme môcť kúpiť produkty z konopy. A tie pre istotu nájdeme hneď pod pultom!

Veď kedysi bola konopa na našom území veľmi rozšírená. Potom nasledovala prohibícia, ktorá konopu stiahla so sebou. Ale časy sa zase pomaly menia a prichádza ku znovuzrodeniu “starého” konope vo forme nespočetných kreatívnych produktov.

Raketový štart konopných výrobkov v obrovskej miere naštartovala legalizácia marihuany v USA, ako aj stále viac legislatívnych zmien v Európe. Tieto zmeny podnietili vo veľkej miere spoločnosti z celého sveta pripojiť sa k rozbiehajúcemu sa “konopnému trendu”.

Výťažky z konope majú na základe medicínskych dôkazov veľmi priaznivý účinok na ľudské telo. Ako príklad môžeme spomenúť müsli tyčinky s pridaným konope, ktoré obsahujú príjemnú “orieškovú” chuť a sú nutrične vyvážené.

A ešte raz k tej populárnej kozmetike. Tú s obsahom konope nájdete v drogériách, parfumériách, ale aj v spomínaných lekárňach. Konope sa používa v krémoch, ktoré majú protizápalové a upokojujúce účinky. Tiež nemôže chýbať v šampónoch, ktoré dodávajú vlasom lesk, výživu a výrazne zlepšujú ich hustotu.

Pojem marihuana už prestáva byt spojený so škodlivými účinkami. Aj ľudia doteraz zastávajúci negatívny názor na marihuanu, začínajú meniť svoj pohľad. Produkty sa naopak stavajú zaručeným pomocníkom pri starostlivosti o telo.

Vyskúšali ste už nejakú kozmetickú či potravinovú novinku z konope aj Vy?

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím