Je marihuana tajomstvom čistej pleti?

Foto: WEB
Konopkar, 2. februára 2015

Kozmetické spoločnosti často vymýšľajú na každú sezónu nové produkty, ktoré sú údajne schopné zlepšiť kožné problémy ako celulitídu, akné či začervenania. Na balení často bývajú uverejnené rozličné “zázračné” látky, avšak tá jedná práva a zázračná látka stále reálne chýba.

Spoločnosť Carun z Českej republiky to chce zmeniť a dobiť kozmetický trh produktami na boj proti znečistenej pleti. Ich tajomstvo? Marihuana! Teda inými slovami konope, ktoré už predsa aj naše staré mamy veľmi dobre poznali a pestovali.

Samozrejme, že produkty tejto firmy neslúžia na fajčenie, ale na natieranie vo forme krému či oleju. Vraj majú rapídne pomôcť proti výražkami pri aknóznej pleti. Nakoľko sa tieto kozmetické produkty netestovali na zvieratách a nič od zvierat neobsahujú, jedná sa o vegánsku alternatívu.

V každom prípade sú produkty spoločnosti Carun legálne a zohnať ich môžete dokonca aj na Amazone.

Totiž pri konope sa stretávame s dvoma variantami – s psychoaktívnym, ktoré obsahuje vysoký pomer látky THC, a nepsychoaktívym, ktoré omámenie už nespôsobuje. Produkty od spoločnosti Carun pochádzaju z toho druhého, ktoré je však bohaté na liečivú látku CBD.

V konope sa nachádzajú silné antioxidanty, ktoré zmierňujú zápal, pomáhajú udržovať zdravú rovnováhu prirodzených olejov v koži a ochraňujú ju, povedala britská dermatologička Alexis Granite pre denník Daily Mail. Konope pomáha aj pri uštipnutiach hmyzom či začervenaniach a je veľmi dobre tolerované alergikmi.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím