Polícia zaistila na internáte v Bratislave viac ako 200 dávok marihuany, obvinila troch mužov

Foto: WEB
Konopkar, 30. januára 2015

Obvinení muži si mali podľa polície po vzájomnej dohode najmenej päťkrát od neznámeho dodávateľa zadovážiť omamné a psychotropné látky.

Bratislavská polícia zaistila počas štvrtkovej (29.1.) domovej prehliadky na internáte na ulici Staré Grunty v hlavnom meste viac ako 200 obvykle jednorazových dávok sušeného konope a osoby podozrivé z drogovej trestnej činnosti.

 

Predávali ich ďalej

TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Karina Považanová.

Policajný vyšetrovateľ už zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, ich držania a obchodovania s nimi obvinil troch mužov, 22-ročného Mareka z okresu Prievidza, 20-ročného Miloša a 21-ročného Matúša, obaja sú z Považskej Bystrice.

Obvinení muži si mali podľa polície po vzájomnej dohode najmenej päťkrát od neznámeho dodávateľa zadovážiť omamné a psychotropné látky. „Tie mali následne spoločne prechovávať v jednej z izieb internátu na ulici Staré Grunty v Bratislave, kde ich ďalej vážili a delili na jednotlivé dávky,“ spresnila Považanová.

Takto zadovážené a prechovávané drogy mali obvinení následne predávať konečným užívateľom drog. Podozrenie z drogovej trestnej činnosti sa nakoniec po domovej prehliadke potvrdilo.

 

Hrozí im až 15 rokov väzenia

Počas nej policajti zaistili sušené konope v množstve, ktoré má zodpovedať minimálne 277 obvykle jednorazovým dávkam drogy.

Pri prehliadke zaistili aj digitálnu váhu a bankovky v celkovej nominálnej hodnote 330 eur, ktoré podľa doterajších zistení pochádzajú z predaja drog, dodala hovorkyňa.

Za uvedený skutok hrozí obvineným v prípade preukázania viny trest odňatia slobody v trvaní od 10 do 15 rokov.

 

Zdroj: aktuality.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím