Legalizuje Rakúsko marihuanu?

Foto: WEB
Konopkar, 29. januára 2015

Skoro 30 000 Rakúšanov podpísalo občiansku iniciatívu za legalizáciu konope. Diskusia prebiehala aj v rakúskom parlamente.

Parlament síce schôdzu odložil, avšak podľa konopnej organizácie za legalizáciu konope Hanf-Institut je vidieť jasné znaky, že môže dôjsť k legalizácii marihuany.

 

Parlament sa priklonil k legalizácii marihuany

„Ako zástupca 500 000 pravidelných či príležitostných konzumentov marihuany ma teší, že rakúsky parlament naďalej vážne diskutuje o horúcej téme dekriminalizácie milióna Rakúšanov užívajúcich konope. Výsledok schôdze je jednoznačný trend k vylúčeniu marihuany z rakúskeho trestného zákona, ktorá sa do neho ako liek bez vedľajších účinkov určite nehodí,“ vyhlásil v stredu predseda organizácie Hanf-Institut Toni Straka. 

 

10 štátov EÚ povoľuje marihuanu

Podľa Hanf-Institutu by mohli Rakúšania odohrať hlavnú rolu pri vedeckom pozorovaní medicínskej marihuany respektíve konopy. „Momentálne je konzumácia marihuany dekriminalizovaná v 10 štátoch EÚ a vo Švajčiarsku. Na základe čísiel z Colorada je možné počítať s okolo 200 000 pacientami,“ počítal Straka. 

 

Liberalizácia drog na konferencii Organizácie Spojených národov vo Viedni

Celosvetovo prevažuje trend dekriminalizácie drog. Tohtoročná medzinárodná drogová konferencia OSN sa koná od 9. do 17. marca. Podľa Hanf-Institutu príde k zmierneniu drogovej politiky. Veľkú zmenu však organizácia čaká v roku 2016, kedy sa bude konať špeciálna schôdza generálneho zhromaždenia OSN ohľadne svetového drogového problému. Posun k novému liberálnemu prístupu je veľmi pravdepodobný.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím