Americký štát Georgia čaká na medicínsku marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 27. januára 2015

Obyvatelia Georgie si budú môcť objednať nepsychotropnú formu medicínskej marihuany až k svojím dverám.

„Sme pár týždňov pred zahájením predaja od nemenovanej spoločnosti z iného štátu USA,“ povedal štátny zástupca Peake, ktorý vystupuje v prospech medicínskeho konope.

Kongres povoľuje oleje a semená z technického konope, ktoré sú pestované v iných krajinách a následne dovážané do USA v potravinách ako cereálie či sladké tyčinky. Kongres po novom taktiež dovolil obmedzené pestovanie pre vybrané spoločnosti ako aj znížil financovanie niektorých protidrogových vládnych programov zameraných na marihuanu respektíve konope.

Peake tiež povedal, že spoločnosti chcú využívať tieto isté federálne zákony, aby mohli dovážať olej z medicínskeho konope s nízkym obsahom psychotropného THC.

Colorado už vyhlásilo, že je pripravené dovážať svoju marihuanovú medicínu.

Peakeov zákon sa zameriava na lieky bohaté na CBD, látku oceňovanú pacientami pre jej zmierňujúce účinky záchvatov či nevoľnosti z chemoterapie.

Existuje pomenej vedeckého výskumu o medicínskej marihuane z dôvodu zastaraného federálneho zákazu konope.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím