Prvá austrálska marihuanová spoločnosť vstupuje na burzu

Foto: WEB
Konopkar, 23. januára 2015

Prvá austrálska spoločnosť zaoberajúca sa medicínskym konope PhytoTech vstúpila na burzu ASX. 

Táto spoločnosť sídliaca v hlavnom a najľudnatejšom meste Perth vyzbierala 5.9 milióna dolárov počas prvej verejnej ponuky minulý rok.

PhytoTech ukázala svoj prospekt v novembri a dúfala o zápis na burzu pred Vianocami, avšak ten bol oneskorený, keď si burza ASX vyžiadala uistenie, že produkty sú legálne.

Spoločnosť chce vyvíjať marihuanu medicínskej kvality a nové liečby zamerané na tých ľudí, ktorí trpia ťažkosťami ako napríklad chronická bolesť.

Zámer spoločnosti je pestovať špeciálne odrody konope v Kalifornii či Uruguaji, a predávať ho na otvorených marihuanových trhov.

PhytoTech sa spojila s izraelskou technologickou firmou Yisuum, ktorá má viac ako 8 000 registrovaných pacientov užívajúcich medicínsku marihuanu respektíve konope.

Predseda predstavenstva Peter Wall, ktorý nie je v exekutívnej funkcii, vyhlásil, že partnerstvo bolo nesmierne dôležité pre spoločnosť. „Skúsenosti a vývoj nových technológií robia zo spoločnosti Yissum vedúcu firmu v tejto brandži,“ dodal.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím