Otec čelí väzeniu, pretože podal umierajúcej dcérke marihuanový olej

Foto: WEB
Konopkar, 20. januára 2015

Otec dvojročného dievčatka s rakovinou v neskorom štádiu čelí obvineniam, pretože sa snažil konopným olejom zmierniť bolesti svojej dcérky.

Keď bola dcérke Adama Koesslera diagnostikovaná rakovina, začal jej dopĺňať liečbu chemoterapiou olejom z konope, z ktorého videl „výborné výsledky“. Avšak Koessler býva v Austrálii, kde je medicínska marihuana naďalej ilegálna a z toho dôvodu bol zatknutý políciou za držanie drog a poskytnutiu ich maloletému dieťaťu.

Situácia znechutila tisíce ľudí na celom svete, ktorí chcú na základe online petícií finančne podporiť single otca.

 

adam-koessler-dcerka-marihuana-3

 

„Je to otec, ktorý robí všetko, čo je v jeho silách, aby zachránil jeho dieťa… osloboďte ho,“ píše jeden zo 114 000 podporovateľov na web stránke Change.org. Ďalší podporovateľ zase požaduje, aby bol zákon, ktorý zakazuje niečo, čo dokáže pomôcť chorým, okamžite zmenený. „Faktom je, že tomuto človeku boli zobrané rodičovské práva, na čo úrady nemajú právo. Som z toho znechutený,“ dodáva.

Terapia marihuanovým olejom medicínskeho stupňa je rozšírená po celom svete. Používa sa na liečbu vredov, migrén, rakoviny či epilepsie. Zatiaľ čo liečba detí konopným olejom zostáva kontroverzná téma, otec chorého dievčatka Koessler tvrdí, že marihuanový olej urobil zázraky.

 

adam-koessler-dcerka-marihuana-2

 

„Výsledky boli naozaj úžasné“, píše. „To, čo sme videli po podaní konopného oleju, nebolo nič krátke a zázračné. Jej rakovinou zničené telo bolo zase plné života. Prichádzalo tým k značnému zlepšeniu kvality jej života. Farba kože sa vrátila, oči zase žiarili… Boli sme si vedomí, že po tejto terapii bude možné dokonca aj úplne vyliečenie.“

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím