V Queenslande zomreli dvaja ľudia zo syntetickej marihuany

Foto: WEB
Konopkar, 16. januára 2015

Dvaja ľudia z austrálskeho štátu Queensland zomreli po užití syntetickej marihuany.

Jednalo sa o dvoch mužov, ktorí si v sexshope zakúpili vrecúška s produktom „Full Moon“, ktorí výrobcovia vydávajú za rastlinný čaj. Podobné produkty predávajú aj medzinárodné online obchody.

Syntetická marihuana sa často predáva ako nevinné produkty, je nebezpečná a v Austrálii nelegálna. Zákony v štáte Queensland v roku 2013 zakázali všetky syntetické drogy.

Lokálna nemocnica Mackay Base Hospital zaznamenala nárast ľudí otrávených zo syntetických drog. Doktor David Farlow vyhlásil, že je sa jedná o veľmi znepokojujúcu situáciu a všetci občania musia byť riadne informovaní o tomto nebezpečenstve.

Vojna proti syntetickým drogám ako sú produkty „Spice“ sa už istý čas odohráva aj na Slovensku. Problémom však naďalej ostáva „prešibanosť“ výrobcov (často z ázijských krajín ako napríklad Čína), ktorí „manipulujú“ s molekulami a vyrábajú stále nové a nové legálne syntetické látky podobné drogám, ktoré predstavujú veľké nebezpečenstvo pre ľudí. Predaj sa uskutočňuje pod nevinnými rastlinnými zmesami, ktoré majú predstavovať „legálnu alternatívu k drogám“ a sú mimochodom postrekované neznámymi syntetickými zmesami.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Lajkujte konopkar.sk a dostávajte aktuálny konopný obsah v slovenčine.