Veľkí americkí investori financujú marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 12. januára 2015

Silicon Valley akceptovalo americký legálny konopný biznis, keď investori financujúci Facebook, naliali financie do marihuanových start-upov.

Podporovatelia legalizácie marihuany to nazvali „moment berlínskeho múru“ a „bod prevratu“, nakoľko peniaze išli z Founders Fund, firmy Petra Thiela, ktorý dal Zuzkerbergovi jeho prvých 500 000 dolárov. Thiel taktiež investoval do novozélandských technických firiem ako Xero.

„Nestaráme sa o to, čo si o nás ľudia myslia,“ reaguje spoločník firmy Geoff Lewis na tvrdenie, že dávajú peniaze drogovým dílerom. Tvrdí, že marihuana bude čoskoro veľký priemysel.

Peniaze firmy pomôžu financovať Marley Natural, jamajské odrody marihuany označené Marleym pre rekreačných užívateľov. Firma ďalej podporí kanadského producenta konope s marihuanovým výrobným zariadením s rozlohou 18 288 metrov štvorcových a online stránku Leafly, kde užívatelia hodnotia odrody marihuany.

Leafly má už okolo milión návštevníkov za mesiac. Thielovi a Funders Fund sa v predošlej dobe podarilo naštartovať vesmírnu spoločnosť Elona Muska s názvom SpaceX a dovolenkovú firmu Airbnb.

Jedná sa o prvý raz, kedy veľkí investori verejne naliali peniaze do konopných start-upov.

Ostatný finančníci zo Silicon Valley, ktorí sa báli zlej publicity, sa s veľkou pravdepodobnosťou pridajú. Americké štáty Colorado a Washington sa stali prvými štátmi, ktoré zlegalizovali rekreačnú marihuanu v roku 2012. Prvé obchody otvorili len minulý rok. Colorado predáva mesačne konope za 30 miliónov dolárov a veľká väčšina ide „konopným turistom“.

V roku 2014 Oregon a Alaska tiež zahlasovali za legalizáciu marihuany. Referendá v ďalších štátov ako napr. Kalifornia sa môžu uskutočniť v roku 2016. V USA je až 23 štátov, ktoré povoľujú medicínsku marihuanu.

No dochádza aj k vzbure, nakoľko Nebraska a Oklahoma súdia suseda Colorado na najvyššom súde z dôvodu, že cez hranice na ich územie prichádza veľa marihuany. Štáty tvrdia, že legalizácia marihuany je v rozpore s ústavou.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím