Naštartuje marihuanový trh v Seattle marihuanová káva?

Foto: WEB
Konopkar, 11. decembra 2014

Zavedenie marihuany vo Washingtonskom meste Seattle bolo kolísavé napriek jej legalizácii v roku 2012. Zatiaľ rekreačnú marihuanu predáva len pár legitímnych predajcov, zatiaľ čo medicínska marihuana zažíva svoje zostupy a vzostupy.

Keď do mesta prídu turisti a pýtajú sa, kde je možné zakúpiť marihuanu, miestni im odpovedajú, že z veľa predajní vlastne ani nemajú na výber. 

 

marihuana-kava-trichome-seattle 2

 

V meste Seattle sú espressá extrémne populárne. Preto je možno práve káva tou najlepšou cestou, ako spojiť Seattle a marihuanu. Ak je to naozaj tak, marihuanový podnik Trichome na Jackson Street má v tejto marihuanovej hre skutočný náskok.

 

marihuana-kava-trichome-seattle-6

 

Počas viacerých mesiacov podnik Trichome organizuje eventy zvané „Cannabis & Coffee“. Len v novembri sa Trichome spojil s kávovým obchodom Café Vita a začali ponúkať kávové zrnká z Guatemaly, ktoré sú vypestované ako fair trade, teda pomocou poctivého obchodu.

Počas tohto eventu bývalý kardiovaskulárny asistenčný chirurg a spolumajiteľ podniku Le vysvetlil, že v Trichome ponúkajú tzv. Elevated Coffee, čo je špeciálna zalievaná káva s prídavkom bio masla a marihuanou vylúhovaného kokosového oleja.

 

marihuana-kava-trichome-seattle

 

Trichome sa vyhýba právnym problémom s políciou tým, že si eventy organizuje na súkromnej báze a nevpúšťa nikoho, kto má menej ako 21 rokov.

V novembri Trichome tiež organizoval svoj prvý nekávový event ohľadne kakaa. Okrem toho organizuje rôzne iné výučné eventy či workshopy s témami mimo jedla a pitia ako napríklad výstavy umenia.

 

marihuana-kava-trichome-seattle-5

 

Le priblížil chuť marihuanovej kávy: „Je to teplá a penivá šálka kávy podobná latte. Chuť je jemná s ľahko krémovým zakončením. Chutí fakt úžasne!“

 

marihuana-kava-trichome-seattle-3

 

Le, ktorý začal fajčiť marihuanu pravidelne s kamarátom počas jeho práce ako chirurgický asistent, vyhlásil, že marihuana mu veľmi pomohla na stres a psychickú záťaž. Teraz jeho zvyk možno pomôže mestu Seattle posunúť celý marihuanový priemysel vpred.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím