Začiatok konopného vína v Kalifornii

Foto: WEB
Konopkar, 4. decembra 2014

Je rok 2014 a legálna marihuana sa stáva realitou pre veľa amerických štátov. Doteraz legalizovalo medicínsku marihuanu až 24 štátov USA. Veď dokonca o bývalom prezidentovi Billovi Clintonovi sa hovorilo, že obľubuje marihuanu v Bielom dome.

Legalizácia marihuany neumožnila len voľnosť užívateľom, ale aj produkciu zaujímavého zbožia, ktoré doteraz nikdy nebolo dostupné. Pre vinárov vlastniacich kalifornské vinice predstavuje marihuana možnosť predaja nových produktov – vín s výťažkami marihuany.

Speváčka a výherkyňa Grammy Melissa Etheridge sa stala hovorkyňou spoločnosti zaoberajúcej sa tzv. „vinnými tinktúrami“. Melissa počas interview prezradila jej názor ohľadne biznisu týchto marihuanových vín.

 

konopne-vino

 

„Konopa a víno boli okolo nás tisíce rokov. Avšak komerčné konopné víno je nové. Aj termín „ganjapreneurs“, teda ľudia pracujúci v konopnom biznise, je stále málo známy,“ tvrdí.

Prekvapujúco nie je infúzia vína opojnými látkami nový nápad. V románe A Beginner’s Guide to Immortatility, Carl Luck vysvetľuje, ako sa psychoaktívne látky včlenili do duchovného vývoja ľudstva:

„Staroveké vína boli vždy posilnené, tak ako silné víno v Starom zákone, rastlinnými prísadami ako napríklad ópium z maku siateho. Preto bol cannabis kvôli jednoduchej dostupnosti a dlhej tradícii užívania veľmi častá prísada.“

Melissa Etheridge si marihuanu obľúbila, pretože jej veľmi pomohla vydržať chemoterapiu počas boja proti rakovine prsníka.

 

konopne-vino-2

 

Jediná otázka, ktorú si ľudia užívajúci konopné víno kladú je, že či je kombinácia alkoholu a marihuany úplne bezpečná. Marihuana môže spôsobiť, že človek vypije viac vína, čo môže v konečnom dôsledku znížiť tlak. V Kalifornii preto odporúčajú zvýšenú opatrnosť a pomalú konzumáciu konopného vína.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím