Rakúsko bude dekriminalizovať marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 3. decembra 2014

Sociálnodemokratická strana Rakúska sa zhodla na dekriminalizácii marihuany.

Stalo sa tak pred zhromaždením strany vo viedenskom výstavisku Wiener Messe.

Pôvodne chceli mladí v sociálnodemokratickej strane celkovú legalizáciu marihuany. Nakoniec sa však s vedením strany dohodli na kompromise vo forme dekriminalizácie marihuany.

Ide tu o zachovanie rakúskeho drogového pravidla “pomoc namiesto trestu”. Akú presnú zákonnú podobu bude mať dekriminalizácia rozhodne až špeciálna pracovná skupina.

Rakušania vyzbierali tento rok cez parlamentnú občiansku iniciatívu viac ako 28 000 podpisov. To rozbehlo búrlivú celoštátnu diskusiu, ktorú média pomerne intenzívne sledujú.

Aj keď Rakúsko nebude celkovo legalizovať marihuanu, jedná sa o značnú liberalizáciu ich drogového zákona.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím