Cannabis Cup 2014 skoro zrušili, nakoniec sa ale konal

Foto: WEB
Konopkar, 2. decembra 2014

Po dvoch dekádach organizácie každoročnej svetoznámej akcie High Times Cannabis Cup 2014 sa starosta a mestské zastupiteľstvo z Amsterdamu rozhodli podniknúť kroky k jeho zatvoreniu.

Začalo to vyhláseniami z amsterdamskej mestskej rady, že na Cannabis Cupe 2014 budú platiť prísne pravidlá pre zúčastnených – maximum 5 gramov na osobu a predajcovia nebudú môcť rozdávať bezplatné vzorky či ponúkať jointy.

Ako keby táto situácia nebola bývala dostatočne zlá, organizátori začali meniť miesto konania Cannabis Cupu, čo pobúrilo vystavovateľov a sponzorov. Až pár hodín pred samotným otvorením oznámili, že akcia sa bude konať na známom centrálne položenom mieste Melkweg s mnoho marihuanovými coffeeshopmi.

 

Vyhlásenie High Times:

“Boli sme informovaní našimi právnikmi, ktorí pracovali s kanceláriou starostu, že v prípade splnenia všetkých pravidiel nebude problém akciu zorganizovať. Veľmi sme sa snažili dané pravidlá splniť. Dnešné ráno nás však úradníci informovali, že ak akcia začne, bude zatvorená a všetci zúčastnení budú zatknutí. Po 26 rokoch Cannabis Cupu neboli žiadne bezpečnostné problém ani problémy so zákonom.”

Cannabis Cup 2014 nakoniec síce otvorili, avšak obmedzenia a problémy súvisiace s mestským úradom cítili všetci zúčastnení.

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím