V ktorých krajinách môžete legálne fajčiť marihuanu? II. časť

Foto: WEB
Konopkar, 1. decembra 2014

Prinášame Vám pokračovanie nášho prehľadu krajín, kde je marihuana braná tolerantnejšie ako doma na Slovensku.

 

Portugalsko 

Prvá krajina, ktorá v roku 2001 dekriminalizovala všetky drogy a začala používateľov brať ako chorých, nie ako kriminálnikov. Avšak ak ste prichytení viackrát, môžete ísť na „odvykačku“.

 

Rumunsko 

Použitie na medicínske účely je za určitých okolností legálne.

 

Španielsko 

Pestovanie marihuany dospelými na vlastnom pozemku pre osobnú spotrebu je legálne. Avšak kúpa a predaj hocijakého množstva je naďalej kriminálny čin. Držba a užívanie na verejných miestach je nelegálne a postihnuteľné pokutou.

 

Švajčiarsko 

Pestovanie maximálne 4 rastlín je legálne. Predaj aj prevoz je nelegálny.

 

Uruguaj

Bol schválený zákon o legalizácii marihuany, avšak účinný bude od roku 2015. Nový zákon hovorí, že zákazníci budú musieť byť dospelí od 18 rokov, ktorí sú lokálni obyvatelia registrovaní na úradoch. Úrady budú pestovať marihuanu, ktorá sa bude môcť legálne predávať.

 

USA 

Spojené štáty zažili v poslednom čase asi najviac legislatívnych zmien a veľa pozitívnych krokov ich ešte len čaká. Môžeme spomenúť legalizáciu marihuany na rekreačné účely v štáte Washington či Colorade. Nasledujú Aljaška, Oregon či hlavné mesto Washnington D.C.. Nehovoriac o Kalifornii, kde je marihuana už dlší čas celkovo dekriminalizovaná vďaka Arnoldovi Schwarzeneggerovi a tiež legálna na medicínske účely. Zmeny nastávajú aj napríklad v New Yorku, kde zlegalizovali marihuanu na medicínske účely. Pre širší a lepší prehľad zákonov ohľadne marihuany v USA, čakajte od nás špeciál už čoskoro!

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím