V ktorých krajinách môžete legálne fajčiť marihuanu? I. časť

Foto: WEB
Konopkar, 28. novembra 2014

Pozrite si s nami prvú časť prehľadu vybraných krajín sveta, kde marihuanu berú tolerantnejšie ako na Slovensku.

 

Kolumbia 

Malé množstvo do 22 gramov je povolené pre osobnú spotrebu. Avšak predaj je naďalej nelegálny. Môžete pestovať maximálne 20 rastlín pre osobnú spotrebu. 

 

Kostarika 

Marihuana je nelegálna, avšak veľmi rozšírená po celej krajine. Polícia nezatýka ľudí, ktorí držia množstvo pre osobnú spotrebu, avšak presne takéto množstvo nie je zákonne stanovené.

 

Česká republika 

Držba do 10 gramov marihuany pre osobnú spotrebu je dekriminalizovaná a postihnuteľná priestupkom vo forme peňažnej pokuty. Medicínska marihuana bola legalizovaná od apríla 2013. 

 

Ekvádor

10 gramov marihuany pre vlastnú spotrebu je legálne.

 

Jamajka 

Pestovanie, predávanie a užívanie marihuany je nelegálne. Avšak vláda dala podnet v roku 2013 na dekriminalizáciu malého množstva marihuany pre vlastnú spotrebu.

 

Holandsko 

Marihuana sa predáva jedine v “coffeeshopoch” a držba do 5 gramov pre osobnú spotrebu je tolerovaná. Iný typ predaja a prevozu je nelegálny. 

 

Nórsko

V Nórsku je prístup k marihuane odstupňovaný. Množstvo menej ako 15 gramov berú ako “pre osobnú spotrebu” a je postihnuteľné pokutou medzi 1 500 – 15 000 nórskych korún (172 – 1721 eur). Držba väčšieho množstva sa berie ako “dealovanie” a je postihnuteľné väzením. 

 

Peru 

Držba pod 8 gramov pre osobnú spotrebu je legálna.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím