Cannafest 2014

Foto: ANDREAD & KONOPKAR
Konopkar, 25. novembra 2014

Už dva týždne ubehli od skončenia pražského Cannafestu 2014, počas ktorých sme Vám približovali akciu množstvom fotiek, ktoré Vám dúfame aspoň z časti priblížili túto vydarenú akciu. Ešte by sme sa k nej radi vrátili aspoň takto s Vami.

Tešili sme sa množstvu návštevníkov nášho stánku (naozaj ich bolo neskutočne veľa), s ktorými sme sa porozprávali a odpovedali im na všetky otázky, ktoré ich len napadli! Účastníci veľtrhu boli ľudia naozaj každého veku, od detí až po starších ľudí a zastavenie sa pri našom stánku a ich vrelá podpora s dodatkom: „Vy ste naozaj zo Slovenska? Supeeer, konečne!, nám naozaj padli vhod. Srdečne Vám ďakujeme za podporu.

Po viedenskom veľtrhu Cultiva, kde sme sa prvýkrát objavili, sme sa už tešili na Cannafest ako predstavíme všetkým zvedavým Čechom a Slovákom prvý konopný časopis a portál na Slovensku. Konečne sme sa s Vami mohli stretnúť a podeliť sa o naše nápady takto naživo. Vďaka Vám čitateľom, organizátorom a návštevníkov, sme si to naozaj užili. To všetko sa dialo v našom fialovom stánku, hneď oproti hlavnému pódiu, kde sa počas celého podujatia odohrával úžasný chvíľami zábavný a chvíľami náučný program. Neuveriteľné množstvo ľudí, ktorí sa pod pódiom zdržiavali (a v prestávkach si prezerali novinky na našej stránke), si popri programe pochutnávali na dobrotách zostavených z konope. Či už šlo o hlavné jedlá ochutené konopou, alebo dezertmi, na ktorých sme si pochutnávali aj my celý veľtrh. Každopádne akcia zaručila skvelú skúsenosť pre celý náš tím a stretnutia s tými najzaujímavejšími ľuďmi z oblasti konope.

Veľmi veľa vedcov a lekárov sa zaujímalo o možnosť použitia marihuany na Slovensku pre lekárske účely, či celkové dianie u nás. Tiež nás vyhľadalo množstvo dobrovoľníkov asi z celého sveta, ktorí sa snažia o zmeny v ich krajinách.

Spomenuli by sme určite pána doktora Lumíra Hanuša, ktorý je expert a veľká autorita v oblasti konope, zároveň neskutočne príjemný človek a veľký odborník, tiež pán Dušan Dvořák, aktivista z Konopí je lék, ktorý zbieral podpisy pre oslobodenie konopy v Čechách, rovnako aktivisti z nemeckého konopného pochodu Hanfparade, či izraelsky psychiater, ktorý sa snaží ľudom predstaviť konope vo svetle liečivých rastlín a nie pod tiahou hroziacej väzby. Rovnako k nám zavítala dobrovoľníčka a žurnalistka z Etiópie Askala Selassie, o ktorej tiež budete od nás ešte počuť. A samozrejme nemohol chýbať znova Franco zo Strain Hunters, ktorý nám veľmi fandí a tešíme sa všetkým jeho milým slovám na našu adresu!

Ku koncu ešte chceme raz poďakovať skvelým organizátorom Cannafestu za možnosť byť súčasťou tohto veľtrhu! Robiť podobné akcie je naozaj náročné a tu bolo všetko na jednotku s hviezdičkou. Bola to úžasná akcia s neopísateľnou energiou a milými ľuďmi. Až sme neverili, že sme v susedných Čechách. Spomienky budú doznievať v nás aj vo všetkých návštevníkoch určite ešte dlho, ale už teraz by sme šli znova na Cannafest 2015. Určite nie sme jediní!

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím