Štúdia tvrdí, že marihuana zvyšuje výkonnosť mozgu

Foto: WEB
Konopkar, 11. novembra 2014

Nová štúdia účinkov cannabisu zistila, že používatelia majú údajne o niečo výkonnejší mozog, ako tí, ktorí cannabis nefajčia. Rovnako táto štúdia prišla tiež na to, že užívatelia majú aj týmto dôsledkom mozog čiastočne menší.

Tvrdia to vedci z University of Texas, ktorých štúdia bola publikovaná v pondelok. K zmenšeniu došlo v prednej časti mozgovej kôry, ktorá je zodpovedná za to, ako človek prežíva odmenu, motiváciu a návykové rozhodnutia. Zistili tiež, že týmto dôsledkom je však mozog výkonnejší, keďže človek je po užití cannabisu kľudnejší a pokojnejší a môže potom sústredene vykonávať prácu.

Štúdia tiež usúdila, že mozgy užívateľov fajčiacich marihuanu mali oveľa vyššiu funkčnú a stavebnú prepojiteľnosť.

Na zistenie príčin daných procesov bude však nutný ďalší dlhodobý výskum, tvrdia vedci v závere.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím