Nemci by súhlasili s legalizáciou marihuany na medicínske účely

Foto: WEB
Konopkar, 5. novembra 2014

Marihuna na lekárske účely je pre väčšinu obyvateľov Nemecka akceptovateľná. Odlišné sú však názory na celkovú legalizáciu cannabisu.

V Nemecku vidia úplnú legalizáciu marihuany skepticky. K tomuto výsledku došiel prieskum, o ktorý si požiadal nemecký Hanfverband (Konopný zväz). Za ľahký prístup k medicínskej konope pre pacientov, ktorí trpia silnými bolesťami, sa vyslovilo 82 percent opýtaných.

Zatiaľ je medicínska marihuana dostupná len vo výnimočných prípadoch – okolo 300 mužov a žien má špeciálne povolenie od Spolkového úradu pre narkotiká (Bundesopiumstelle). Vďaka tomuto povoleniu si pacienti môžu v lekárni vyzdvihnúť medicínske marihuanové kvety.

Dve tretiny opýtaných si myslí, že marihuana je to isté ako alkohol. Hlavne ľudia mladší ako 30 rokov sú toho názoru, že marihuana je menej škodlivá ako alkohol.

Na základe silnej akceptácie cannabisu ako lieku na bolesť v prieskume si Konopný zväz potvrdil požiadavku legalizácie marihuany na medicínske účely. Spolková vláda by si mala už konečne vytiahnuť hlavu z piesku a zlepšiť životy pacientov, vyzval Gerog Wurth, hovorca Konopného zväzu. Tiež dodal, že ohľadne legalizácie marihuany ako požívatiny pre všetkých by sa malo ešte pár rokov diskutovať.

Spomínaný prieskum bol uskutočnený telefonicky na 1012 respondentoch. Všetci mali minimálne 18 rokov.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím