Rakúska parlamentná strana Neos chce legalizáciu marihuany

Foto: WEB
Konopkar, 30. októbra 2014

Rakúska parlamentná politická strana Neos (Nové Rakúsko a liberálne fórum) vyvolala kontroverziu, pretože sa zastala legalizácie marihuany.

Aj keď drogoví odborníci v Rakúsku nepodporujú návrh strany na legalizáciu marihuany, tvrdia, že úplný zákaz marihuany nie je užitočný.

Odborník na závislosti Christoph Lagemann z Ústavu pre drogovú prevenciu v Linzi povedal štátnej televízii ORF, že kľúčom je nájsť rovnováhu medzi prohibíciou a legalizáciou, a tiež aby bolo zabezpečené, že mladí ľudia budú chránení.

Predseda strany Matthias Strolz je známy pre jeho alternatívny životný štýl, ktorý zahŕňa cvičenia jogy a hladovanie vo viedenskom lese za cieľom získania energie. Zastáva sa predaju marihuany v lekárňach a tiež pestovaniu pre osobnú spotrebu. Vyhlásil, že pol milióna ľudí pravidelne používa marihuanu v Rakúsku a legalizácia by zobrala cannabis z rúk dealerov a zločineckých gangov. Tiež dodal, že cieľom legalizácie konopy v Rakúsku je zníženie zneužívania drog.

On sám sa priznal k tomu, že občas fajčil konope pred mnohými rokmi. Skupina mladých v strane Neos je celá za legalizáciu všetkých drog, čo Strolz odmietol ako nereálne.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím