Cultiva 2014 – slnečná Viedeň či Jamajka?

Foto: WEB
Konopkar, 22. októbra 2014

Dnes sa ešte vraciame k sľubovanej minulotýždňovej výstave Cultiva 2014 vo Viedni. Náš redakčný team sa na nej cítil výborne. Veríme, že tí z Vás, ktorí sa jej zúčastnili, nám dajú za pravdu.

Výstava bola profesionálna, maximálne produktovo vybavená a otvorenosť predajcov nám ponúkala veľký priestor na zoznámenie sa so všetkými novinkami v oblasti konope. Celková atmosféra bola neskutočná, veľmi príjemná a uvoľnená. Návštevníci si v kľude spolu s nami prezerali všetko, čo ich len mohlo v súvislosti s konope napadnúť. Nikto sa nikam neponáhľal, každý návštevník sa musel na veľtrhu cítiť ako na expedícii pátrajúcej po či už samotnej konope, alebo aj po tých najneobyčajnejších veciach, aké Vás môžu napadnúť. Od špičkovej techniky pestovateľskej či vaporizačnej, cez oblečenie, zmrzliny, pivá, dokumentárne filmy, hydroponické systémy, najpozoruhodnejšie pestovateľské mikroskopy a rôzne knihy či príručky.

Stánky boli zoradené systematicky a hlavne personál bol pozorný a ochotný porozprávať o svojich produktoch. Radil s ich najpraktickejším využitím v praxi a dokonca nezabudol spomenúť svoje osobné rady a triky, ktoré niektorých zvedavých návštevníkov zdržali na veľtrhu aj niekoľko hodín! Niet sa čomu čudovať, atmosféra vládnuca celou Cultivou bola uvoľnená a aj my sme mali pocit, že sa asi zastavil čas a s radosťou sme sa nechali unášať spolu s davom.

Stretnutie s Marcom Emerym, ktorý vedie portál cannabisculture.com bolo veľmi príjemné. Naozaj srdečne sa s nami zvítal a podelil o šéfredaktorské, ale aj aktivistické skúsenosti. Počas stretnutia v jeho rodinnom kruhu sme s ním prebrali situáciu v Colorade, ktoré sa môže pochváliť legalizáciou marihuany.

Zoznámenie sa, s dá sa povedať celebritou v konopných kruhoch, holandským botanikom Francom zo zoskupenia Strain Hunters, bolo neformálne a veľmi priateľské, dokonca sa môžete čoskoro tešiť na rozhovor s týmto neúnavným hľadačom nových odrôd konope. Franco už so Strain Hunters pochodil takmer celý svet, tak sme sa ho vo Viedni nemohli dočkať. Stretnutie s ním len potvrdilo naše nadšenie týmto zoskupením.

Rakúska dôslednosť do detailov len umocnila dojem z viedenského konopného veľtrhu, ktorý sa nachádzal v modernej stavbe pri známom Shopping City Süd. Treba podotknúť, že celý veľtrh sa niesol vo veľmi pokojnom duchu, bez akýchkoľvek výtržností, či neslušného správania. Poriadok a čistota boli všade okolo nás, čo neberieme ako samozrejmosť.

Takže čo dodať na záver? No predsa viac takýchto akcií a uvoľnených kľudných ľudí, čo nebudú robiť marihuane zlú reklamu, ale práve naopak. Ukázať svetu marihuanu v tom najlepšom svetle. A pre všetkých!

 

Prvá časť nášho fotoreportu
Druhá časť nášho fotoreportu

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím