Húlenie proti ebole? Vedec verí na liečbu cannabisom

Foto: WEB
Konopkar, 21. októbra 2014

Znie to ako vtip, ale americký vedec je presvedčený, že marihuana by mohla pomôcť v boji proti ebole.

Už nejakú dobu je známy vplyv takzvaných kanabinoidov pri niektorých chorobách. Zdá sa, že marihuana nepôsobi len proti strachu, ale tiež posilňuje obranu tela proti niektorým vírusom. Platí to aj proti ebole?

Kanabinoidy môžu inhibovať produkciu takzvaných cytokínov pri infekcii ebola. Tento proces zabraňuje priepustnosti cievnych stien, čo je reakcia imunity na patogén eboly. Priepustnosť cievnych stien môže viesť k nebezpečnému krvácaniu, načo väčšina pacientov zomiera. Táto informácia pochádza z blogu doktora Davida B. Allena, ktorý pôsobí na americkej University of Wisconsin.

Konope pôsobí upokojujúco, proti úzkosti, proti bolesti a ako antibiotikum. Používa sa preto najmä pri ľuďoch, ktorí trpia chronickou bolesťou, roztrúsenou sklerózou, Tourettovým syndrómom, rakovinou alebo HIV. Čaj a cigarety z marihuany už vedecky preukázali úspech v boji proti nechutenstvu, ktoré je spôsobené liečbou rakoviny.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím