Jamajka plánuje dekriminalizáciu marihuany

Foto: WEB
Konopkar, 2. októbra 2014

Keď si predstavíte Jamajku, čo je prvá vec, ktorá Vás napadne? Nádherné pláže? Dažďové pralesy? Delfíny a tropické ryby? Rum?

Buďme úprimní, väčšine ľuďom sa vybaví rastafariánska kultúra, Bob Marley a marihuana. Preto je šokujúce, že marihuana je na tomto ostrove ilegálna už 100 rokov.

Aj keď je tu cannabis považovaný za svätú rastlinu a ovplyvnenie Bobom Marleym stále priťahuje turistov z celého sveta, predošlé snahy o dekriminalizáciu cannabisu zlyhali z dôvodu strachu jamajskej vlády, že poruší medzinárodné zmluvy a bude sankcionovaná Spojenými štátmi. Predsa je však po nedávnej legalizácii marihuany vo vybraných štátoch USA nádej, že vláda konečne podnikne kroky ku koncu striktnej prohibície.

Mark Golding, jamajský minister spravodlivosti, navrhol legislatívu, ktorá urobí z držby 28 gramov a menej len priestupok a tiež umožní legálnu držbu marihuany ako svätej rastliny pre náboženské účely.

Táto legislatíva značne zmení jamajský drogový zákon a povolí výskum medicínskej marihuany.

Pre Jamajku je to veľký krok vpred. Výskum medicínskej marihuany môže značne naštartovať ekonomiku ostrovu a niet pochýb, že dekriminalizácia zvýši turizmus.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím