Talianska armáda bude pestovať marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 19. septembra 2014

Talianska armáda preberá na základe inštrukcií od ministerstva zdravotníctva pestovanie marihuany ako lieku.

„Jedná sa o opatrenie pre dobro chorých,“ vyhlásila ministerka zdravotníctva Beatrice Lorenzin pri podpísaní dohody s ministerkou obrany Robertou Pinotii v Ríme.

Štátna produkcia marihuany „nie je prvý krok na povolenie vlastného domáceho pestovania chorými,“ povedala Lorenzin podľa novín „Corriere della Sera“. Namiesto toho budú z domácej marihuany vyvíjané lieky, ktoré sa museli doteraz draho dovážať zo zahraničia, čo zaťažovalo sociálne fondy.

Pestovanie marihuany preberie farmaceutická prevádzka talianskej armády vo Florencii. Na tomto mieste by sa mali vyrábať lieky pre potreby armády ako aj pre voľný trh. „Kapacita armády je často neznáma alebo podceňovaná,“ povedala Pinotti.

Prvé talianske konopné lieky by mali byť uvedené na trh už budúci rok. Ročná spotreba marihuany je podľa ministeriek odhadovaná na 80 až 100 kilogramov.

V Nemecku smú ťažko chorý po nedávnom rozsudku súdu sami pestovať marihuanu na vlastnú spotrebu. Taktiež aj iné štáty v poslednom čase odľahčili svoje zákony. Vláda Chile povolila pestovanie 214 konopných rastlín. V hlavnom meste Santiago de Chile bude vraj do apríla 2015 zabezpečená bezplatná marihuana pre 200 pacientov chorých na rakovinu a epilepsiu.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím