Rakúska konopná iniciatíva je tretia najúspešnejšia v histórii

Foto: WEB
Konopkar, 16. septembra 2014

Rakúska parlamentná iniciatíva za legalizáciu marihuany sa stala treťou najúspešnejšiu občianskou aktivitou v histórii rakúskej demokracie.

„Dosiahnutie viac ako 22 392 podpisov na web stránke rakúskeho parlamentu ju robí treťou najdôležitejšiu otázkou, do ktorej sa Rakúšania aktívne zapojili,“ vyhlásil Toni Straka, predseda Hemp Institute.

Iniciátor Bernhard Amann, predseda Legalize! Österreich, povedal: „Tento obrovský úspech nás motivuje zorganizovať parlamentné zasadnutie, aby sme znížili nedostatok informovanosti, nakoľko väčšina rakúskych politikov stále odmieta kroky k legalizácii.“

Straka poznamenal, že jeden veľmi dôležitý bod iniciatívy nedostal echo v širokej mediálnej diskusii o legalizácii.

„Podľa výpočtov by legalizácia mohla priniesť 250 miliónov eur do federálneho rozpočtu. 100 miliónov by sa ušetrilo pri výkonoch polície a ďalších 150 miliónov by sa zarobilo vďaka navrhovanej marihuanovej dani,“ vysvetlil Straka.

Občianska iniciatíva požaduje legálnu držbu do 10 gramov marihuany a možnosť pestovať do 500 gramov marihuany na pestovateľa. Taktiež navrhuje iniciatíva aj reguláciu distribúcie.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím