Bývalí lídri chcú dekriminalizáciu drog

Foto: WEB
Konopkar, 11. septembra 2014

Niekoľko bývalých svetových lídrov a členov Organizácie Spojených národov vyzvali vlády na celom svete k dekriminalizácii drog.

Bývalí prezidenti Brazílie, Kolumbie a Švajčiarska sú medzi svetovými lídrami, ktorí sa spojili, aby vyzvali k správnej regulácii užívania drog a ich držania spolu so zakladateľom spoločnosti Virgin Group Richardom Bransonom, bývalým generálnym tajomníkom OSN Kofi Annanom a bývalou najvyššou komisárkou OSN pre ľudské práva Louise Arbour.

Správa zverejnená Globálnou komisiou pre drogovú politiku informuje, že je čas „prelomiť tabu“ a priznať, že spôsob jednania s drogami je „zlyhanie“. Taktiež má odporúčať nové reformy drogovej prohibície.

Správa s názvom Taking Control: Pathways to Drug Policies that Work bude odhalená na tlačovej konferencii v New Yorku a predstaví niekoľko členov komisie vrátane bývalých prezidentov, politikov či Johna Whiteheada, bývalého spolupredsedu Goldman Sachs.

V nadväznosti na konferenciu sa komisári stretnú s generálnym tajomníkom OSN Ban Ki-Moonom a zástupcom generálneho tajomníka OSN Janom Eliassonom prerokovať návrhy obsiahnuté v správe.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky