Spájanie konopy a USA nie je náhodné, V. časť

Foto: WEB
Konopkar, 2. septembra 2014

Spomeňme si ešte na zopár „konopných“ postojov známych osobností z oblasti kultúry a hlavne filmu.

Mnoho hercov marihuanu nezamlčovalo v mnoho vyjadreniach pre tlač i televíziu, väčšinou popisovaním ich rekreačných alebo medicínskych skúseností. Zážitkami sa netajili známe osobnosti zo strieborného plátna ako Natalie Portman, George Clooney či Paul McCartney. Avšak hviezdy prispeli aj väčším spoločenským prínosom a odkazom, buď účasťou legalizačných slávnostiach MMM (Million Marijuana March) alebo odvážnymi postojmi voči momentálnej situácii, v akej sa konope nachádza. Väčšinu vyjadrení, postojov, ale i rád je už dnes možné ľahko nájsť na webe. Spomenieme si niektoré.

Americký psychológ a spisovateľ Timothy Leary, ktorý obhajoval drogy pri psychoterapii, vyhlásil, že svet zakázal najdôležitejšiu rastlinu na svete.

Americká herečka Whoopi Goldberg neraz verejne vyjadrila „lásku k svojmu vaporizačnému peru“.

Jack Nicholson sa vďaka jeho liberálnemu postoju ku drogám stal na istý čas symbolom amerických Million Marijuana March.

Morgan Freeman pre Newsweek označil „prohibičné protidrogové zákony za najhlúpejšie, keďže zdanenie marihuany by prinieslo taký zisk ako v prípade alkoholu.“

Svojim postojom ohľadne marihuany sa netajil ani herec Danny Devito z komediálneho seriálu It’s Always Sunny in Philadelphia, ktorý povedal, že aj ľudia, ktorí nefajčia marihuanu, by mali jasne vidieť výhody jej dekriminalizácie.

Brad Pitt zase vyhlásil, že vojna proti drogám slúži na uzemnenie určitej časti spoločnosti. Podľa Brada je v ilegálnych drogách priveľa peňazí pre čierny trh a preto je potrebná legalizácia. Ďalej dodal, že sa treba začať pozerať na drogy z nového uhlu, teda inými slovami, aké by to bolo, keby bolo všetko legálne a dospelí ľudia by prijímali svoje vlastné rozhodnutia, či budú drogy užívať.

Takéto odkazy osobností nepočujeme len v zámorskom kontinente, kde paradoxne vznikol posledný prohibičný federálny boj proti marihuane, ale i neďaleko od nás.

 

Autor: Andread

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím