Konope je schopné opraviť DNA, tvrdí zdravotný portál

Foto: WEB
Konopkar, 28. augusta 2014

Vedeli ste, že zničené DNA môže byť opravené konopou? Napísala to aspoň autorka zdravotného portálu Becca Wolford.

DNA je genetický materiál nachádzajúci sa nielen v ľuďoch a zvieratách, ale vo všetkých organizmoch. DNA je v každej bunke nášho tela.

Existuje veľa faktorov, ktoré spôsobujú zničenie DNA. Patria medzi ne UV žiarenie zo slnka, zvýšené röntgenové žiarenie, dym z tabakových cigariet, vírusy, toxíny určitých rastlín, či chemikálie vytvorené ľuďmi. Niektoré dôsledky zničenia DNA sú napríklad zrýchlené starnutie ako aj rakovina.

Becca Wolford, ktorá sa téme liečebného konope už dlhé roky venuje a ktorej údajne veľmi zdravotne pomohlo, napísala vo svojej správe, že olej z konopných semien dokáže na základe doterajších poznatkov podporiť regeneráciu DNA.

„Konope má dokonalý pomer omega-6 a omega-3 mastných kyselín, ktoré sú potrebné pre ľudský organizmus. Jedna z ich úloh je oprava buniek. Konope obsahuje 65 percent ľahko stráviteľného proteínu, ktorý je najbližší ľudskému telu,“ uviedla.

 „Proteín je dôležitý faktor pri oprave DNA a preto by použitie konopy mohlo predstavovať výrazný pokrok v liečbe závažných chorôb,“ dodala.

Aj keď znie tvrdenie v správe od Becci Wolford prelomovo, musí byť ešte overené riadnymi vedeckými štúdiami.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím