História liečivých a spirituálnych využití konope, I. časť

Foto: WEB
Konopkar, 19. augusta 2014

Konopkar Vám prináša prehľad spirituálnej histórie marihuany zostavený prostredníctvom rôznych textových a online zdrojov so zameraním na staroveké spirituálne praktiky.

Väčšina ľudí je prekvapená, keď zistí, že mnohé lekárne v Amerike ponúkali konopné tinktúry ako liek až do roku 1930, kedy začala prohibícia marihuany v Spojených štátoch.

Konope sa používa už viac ako tisíc rokov vo svetových kultúrach ako liek. Mnoho ľudí na Západe nevie, že mnohé staroveké kultúry uznávali konope aj ako duchovného poradcu.

Energie tejto rastliny, tak ako u každej silnej liečivej rastliny, musia byť použité spôsobom, aby využili jej základné vlastnosti k podpore zdravia a liečenia. Pri správnom použití môžu mať silný efekt.

Z tohto dôvodu v rámci tibetského budhizmu, hinduizmu, taoizmu, súfizmu a rôznych iných náboženských skupín užívajú konope na spirituálne praktiky.

 

Užívanie konope v Číne

Konope má dlhú históriu v Číne. V určitom momente bolo tak veľmi cenené, že Číňania nazvali svoju krajinu „krajinou moruše a konope“. Mimochodom moruša je plod, ktorý je výzorom podobný malinám a konzistenciou jahodám. Konope bolo symbolom moci nad zlom a v liekopise cisára Šen Nunga bolo nazvané ako „osloboditeľ hriechu“.

Číňania verili, že legendárny Šen Nung ako prvý vyučoval pestovanie konope už v 28. storočí pred naším letopočtom. Šen Nungovi patria zásluhy za vývoj medicíny z liečivých síl rastlín. Šen Nung bol tak vysoko cenený, že začal byť považovaný až za boha. Dnes je známy ako otec čínskej medicíny.

Čínsky taoistický mních napísal v piatom storočí pred naším letopočtom, že konope bolo používané v kombinácii so ženšeňom na nastavenie času dopredu, aby sa odhalili budúce udalosti. Je zaznamenané, že taoisti v 1. storočí nášho letopočtu odporúčali pridávanie konope do ich kadidelnice a že takto vytvorené účinky boli považované za prostriedok na dosiahnutie nesmrteľnosti. V ranných čínskych taoistických rituáloch sa hovorilo, že výpary a pachy z kadidelnice produkujú mystické povýšenie a prispievajú k blahobytu.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím