Washington D.C. bude hlasovať o legalizácii marihuany

Foto: WEB
Konopkar, 7. augusta 2014

Hlavné mesto USA môže už čoskoro legalizovať konope. 

Voliči v meste Washington D.C. sa spoja so štátmi Oregon a Alaska v hlasovaní o legalizáciu marihuany.

Mesto to odsúhlasilo v stredu, nakoľko prívrženci legalizácie nazbierali dosť podpisov na novembrové hlasovanie.

Opatrenie by zaviedlo, aby ľudia starší ako 21 rokov mohli držať do 56 gramov marihuany a pestovať doma do šesť rastlín.

Voliči v Colorade a Washingtone legalizovali konope už v roku 2012.

Netreba si však zamieňať Washington D.C., čo je hlavné mesto USA a Federálneho dištriktu Kolumbia, so štátom Washington. Pre zaujímavosť, vedeli ste, že vo Washingtone D.C. nenájdete mrakodrapy ako v iných mestách USA, lebo budovy nemôžu byť vyššie ako budova Bieleho domu?

Marihuana zostáva naďalej nelegálna na federálnej úrovni, avšak ministerstvo spravodlivosti vyhlásilo, že nebude už oponovať štátom, kde je konope legálne na medicínske či rekreačné účely.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím