Katalánsko chce regulovať boom marihuanových klubov

Foto: WEB
Konopkar, 6. augusta 2014

Konopné kluby v Barcelone robia zo Španielska „Holandsko juhu.

Ministerstvo zdravotníctva španielskeho regiónu Katalánsko pracuje na pravidlách regulácie spoločenstiev marihuany známych ako marihuanové kluby, ktoré sa stali veľmi populárne. Nedá sa tomu čudovať, podľa publikovaných správ majú marihuanové kluby v Katalánsku už viac ako 165 členov s príjmom okolo 5 miliónov euro mesačne.

Ambiciózny návrh má za cieľ regulovať celý proces okolo pestovania a prevozu marihuany týmito klubmi, ako aj stanoviť podmienky prijatia členov. Jedno z pravidiel je, že členovia klubov môžu byť iba domáci obyvatelia.

Členovia marihuanových klubov budú musieť mat minimálne 21 rokov a povolené bude zasadiť marihuanu iba na základe predchádzajúcej žiadosti člena.

Taktiež budú potrebné záznamy z pestovania a rastliny budú musieť byť raz do roka kontrolované profesionálnymi asociáciami. Marihuana z čierneho trhu bude prísne zakázaná. Zaručí to, aby vláda mala prehľad o celkovej produkcii konopy na trhu, čo je momentálne nemožné.

Čo sa týka prevozu marihuany, tak vodiči budú musieť byť zamestnanci klubu a povinné bude aj nosenie dokumentácie o tom, že distribuujú marihuanu vo vlastníctve marihuanového klubu.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím