Nemecký súd povolil pestovať chorým marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 23. júla 2014

Po rozhodnutí nemeckého súdu v Kolíne nad Rýnom budú môcť niektorí Nemci pestovať svoju vlastnú marihuanu na uvoľnenie chronických bolestí.

Kolínsky administratívny súd v utorok rozhodol v prospech troch žalobcov, ktorí žalovali z dôvodu ich práva pestovať marihuanu na medicínske účely. Súd tak poslal tieto prípady žalobcov späť do vládnej agentúry zodpovednej za odsúhlasovanie produktov z medicínskej marihuany.  

Súd stanovil, že títo traja žalobcovia dokázali, že nedokážu bojovať proti bolesti žiadnou inou dostupnou liečbou a že nemajú dosť peňazí na kúpu medicínskej marihuany, ktorá síce je povolená v Nemecku, avšak vo väčšine prípadov nie je pokrytá zo zdravotného poistenia. 

Súd tiež dodal, že povolenie pestovať medicínsku marihuanu by malo závisieť od dôkladného a individuálneho posúdenia jednotlivého prípadu a odmietol dve ďalšie žiadosti.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím