Spájanie konopy a USA nie je náhodné, IV. časť

Foto: WEB
Konopkar, 22. júla 2014

Poďte sa s nami pozrieť na štvrté pokračovanie nášho cestovania po Spojených štátoch a začiatkoch pestovania konope.

Thomas Jefferson, zakladajúci otec a prezident USA nazval konopu nevyhnutnou a zdravotnou ochranou vlasti.

Naprieč Amerikou sa konope osvedčilo ako veľká hospodárska výpomoc a spoločenský pilier. Dokonca i samotný text americkej ústavy bol zverejnený prvýkrát na konopnom papieri.

Na tom istom kontinente o zhruba dve stovky rokov neskôr. Kulturista, herec a na dve volebné obdobia republikánsky guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger v nie jednom vyjadrení označil konope ako veľkú výpomoc v časoch tréningových únav a ako prostriedok na fyzickú i psychickú úľavu a rovnováhu. Okrem jeho vyjadrení môžu kalifornskí konopní užívatelia (či už rekreační alebo medicínski) ďakovať za transparentnejší a hlavne legálny prístup k lekárskemu konope.

Po liberalizáciách trhu, zavedeniu zdravotných kariet a dohľadu, bolo otvorených množstvo konopných lekární, observatórií a fariem. Kvôli tomu ho aj kritizoval už bývalý prezident George Bush, ktorý v tom videl možný nárast kriminality a nárast drogových užívateľov. Štatisticky však nebola ani jedna jeho obava od toho roku v kalifornskom štáte naplnená.

 

Autor: Andread

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím