Marihuana by mohla byť požívaná na zmenšovanie nádorov

Foto: WEB
Konopkar, 17. júla 2014

Nový výskum zistil, že hlavná omamná látka v marihuane – tetrahydrocannabinol (THC) – by mohla byť zodpovedná za zmenšovanie tumorov.

Na základe výsledkov by chceli vedci vyvinúť syntetický ekvivalent s protirakovinovými vlastnosťami.

Doktor Peter McCormick z fakulty medicíny University of East Anglia povedal, že protirakovinové vlastnosti THC sú už nejaký čas známe, ale štúdia identifikovala receptory, ktoré sú zodpovedné za boj proti nádorom.

McCormick dodal: „Naše nálezy pomáhajú vysvetliť niektoré dobre známe, avšak ťažko vysvetliteľné účinky THC v malých a veľkých dávkach na rast nádorov.“

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím