Guvernér Missouri schválil konopný extrakt

Foto: WEB
Konopkar, 15. júla 2014

Občania amerického štátu Missouri, ktorí trpia epilepsiou a nezaberá im obvyklá liečba, budú môcť používať konopný extrakt na základe legislatívy podpísanej guvernérom Jayom Nixonom.

Legislatíva bola podporená republikánom Ericom Schmittom zo St. Louis, ktorý je senátor štátu Missouri. Jeho 9-ročný syn má poruchu centrálneho nervového systému.

Pacienti, ktorí budú chcieť používať tento konopný olej obsahujúci chemický cannabidiol, sa budú musieť registrovať na ministerstve zdravotníctva. Taktiež budú potrebovať potvrdenie od neurológa, že im nezabrali minimálne tri liečby inými liekmi. Tento konopný extrakt je známy ako CBD a obsahuje len veľmi málo aktívnych látok, ktoré obľubujú rekreační užívatelia marihuany.

Nixon taktiež podpísal legislatívu, aby smrteľne chorí pacienti mohli používať lieky vo výskume, ktoré ešte neboli schválené federálnou vládou.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím