Predaj marihuany v Uruguaji sa posunie na budúci rok

Foto: WEB
Konopkar, 11. júla 2014

Uruguajský prezident Jose Munica vyhlásil, že začiatok legálneho predaja marihuany sa posunie na budúci rok z dôvodu praktických prekážok. Predaj v štátnych lekárňach mal začať v novembri tohto roka.

Avšak v interview Mujica povedal, že vládou produkovaná marihuana by mohla skončiť v nelegálnom obchode, ak by sa implementácia zákona urýchlila.

Organizácia Spojených národov kritizovala zákon s tým, že predstavuje zdravotné riziko.

 Ak to chceme urobiť správne, musíme to urobiť pomaly,“ vyhlásil Mujica.

Uruguaj je prvá krajina, ktorá povolila legálne pestovať, predávať a konzumovať marihuanu.

Zákon bol odhlasovaný uruguajským kongresom v decembri minulého roka, platný je od mája 2014.

Začiatok regulácie sa predpokladá na koniec tohto roka. 

Licencované lekárne budú marihuanu predávať za menej ako jeden dolár za gram. Limit bude 40 gramov na mesiac.

Zákon špecifikuje, že každá domácnosť môže pestovať maximálne šesť konopných rastlín a že marihuana môže byť konzumovaná na tých istých miestach ako tabak.

Uruguajská vláda dúfa, že zákon pomôže riešiť problémy s drogovými kartelmi.

Munica, bývalý člen rebelskej ľavicovej skupiny Tupamaros v šesťdesiatich a sedemdesiatich rokoch, zaviedol niekoľko liberálnych opatrení od roku 2009, kedy bol zvolený. Z úradu odíde v marci, keď mu skončí volebné obdobie. 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím