Spájanie konopy a USA nie je náhodné, III. časť

Foto: WEB
Konopkar, 10. júla 2014

V tretej časti nášho seriálu o histórii konope a jeho počiatkoch v Spojených štátoch amerických sa opäť vrátime k tomu, ako to v Amerike s konope začalo.

Zásobovanie na obživu a krmivo bolo kľúčové a nielen čo sa týkalo pšenice a zemiakov. Posledná jazdecká civilizácia a najmladšia náboženská komunita – indickí sikhovia dodnes používajú konopné listy ako krmivo pre kone. Plody používajú jazdci a ich guru vo forme parných kúpeľov. Späť ale ku plánom a časom Washingtona. I keď údržbu plantáží mali z veľkej časti na starosti otroci, táto problematika bola časom spoločensky vyriešená, hlavne ústavnou novelou Abrahama Lincolna, kedy otroctvo začalo úspešne zanikať.

Každopádne, pre spoločenský rast ranej Ameriky bolo treba vybudovať stavbársky a textilný priemysel, rovnako aj základy farmácie a zdravotníctva. V tých figurovalo konope, čoho dôkazom sú aj známe vyjadrenia Georgea Washingtona:

„Urobme maximum zo semienok indického konope, saďme ich čo najviac po celom kraji!“

„Konope podporujme ako platidlo.“

 

Autor: Andread

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím