Juh Švédska zažíva boom konopných fariem

Foto: WEB
Konopkar, 8. júla 2014

Okolo 20 marihuanových fariem bolo objavených na juhu Švédska počas posledného roka.

Skoro v každom malom mestečku v okolí švédskeho národného parku Söderåsen sú marihuanové plantáže, ktoré signalizujú nový trend medzi mladými ľuďmi.

„Myslím si, že Söderåsen je momentálne už plne sebestačný v marihuane,“ povedal Mathias Lööw zo skupiny zaoberajúcej sa mládežou a drogami.

Lööw vysvetli, že veľa z týchto mladých ľudí pestuje marihuanu pre vlastnú potrebu, avšak sú aj takí, ktorí ju pestujú na komerčné účely.

Toto okolie je populárne z dôvodu jeho vzdialenej polohy v prírode, čo pestovateľom zaručuje utajenie.

„Je tu veľmi ťažké objaviť pestovateľov na rozdiel od mesta, kde je možné cítiť prenikavú vôňu marihuany,“ dodal Lööw.

Lööw si myslí, že tento marihuanový boom je výsledkom jednoduchej dostupnosti informácií na internete ako aj z dôvodu nových relaxovaných postojov mladých ľudí.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím