Washington nemá dostatok marihuany

Foto: WEB
Konopkar, 3. júla 2014

Štát Washington má problém – nemá dostatok marihuany.

Potom, čo sa Washington stal druhým štátom USA, ktorý legalizoval marihuanu na rekreačné účely, je predpoklad, že 7. júla bude vydaných prvých 15-20 licencií obchodníkom, aby otvorili svoje marihuanové predajne. Avšak podľa štátnej Kontrolnej rady liehovín je momentálne pripravená iba jedna predajňa na záverečnú inšpekciu v meste Seattle, čo je najväčšie mesto tohto štátu, zatiaľ čo ostatné predajne, ktoré otvárajú, ešte nedisponujú dostatkom marihuany.

Z 2 600 ľudí, ktorí podali žiadosť o licenciu pestovať konope v roku 2013, bolo len 80 schválených. A z týchto 80 stále nie je väčšina pripravená na prvú úrodu ich rastliniek. Zatiaľ len pár pestovateľov predložilo svoje vzorky dvom certifikovaným marihuanovým laboratóriám.

Washington a Colorado hlasovali za legalizáciu marihuany na konci roka 2012. Colorado otvorilo svoju prvú konopnú predajňu v januári tohto roka a legalizácia tu údajne vyzbierala 20 miliónov dolárov na daniach za prvý polrok 2014. Podľa dát FBI sa kriminalita v Colorade znížila o viac ako 10 percent.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky