Spájanie konopy a USA nie je náhodné, II. časť

Foto: WEB
Konopkar, 28. júna 2014

V druhej časti historických potuliek o užívaní a pestovaní konope sa vraciame späť do Spojených štátov amerických počas ich rozkvetu.

Taktiež v tomto rozhodnutí Georgea Washingtona dominoval rastúci stupeň vzdelania a skúseností v oblastiach farmácie a biológie. Avšak hlavná bola úloha zabezpečiť obživu, hospodársku stabilitu a pracovnú silu obyvateľstvu prostredníctvom fariem a rančov.

Množstvo fariem vznikalo v oblastiach Nového Anglicka a Pennsylvánie, ďalší kolonisti smerovali do Ohia, Virgínčania a Karolinčania zas do Kentucky a Tennessee. Dobrá farma sa dala kúpiť za málo peňazí a bol veľký dopyt po pracovnej sile. Úrodné pásy údolí v severnej časti štátu New York, v Pennsylvánii a Virginii sa čoskoro stali obrovskými zásobárňami pšenice, v úrodnejších lokalitách konopy.

V 18. storočí ešte nebolo možné indoor pestovanie, možno len čiastočné a to vo forme skleníkov. Dokonca aj lokality prevažne stepného charakteru prinášali odolným odrodám konopy vhodné podmienky. Farmári časom zriaďovali nielen konopné plantáže, ale i obrovské priemyselné či textilné továrne.

 

Autor: Andread

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím