Spájanie konopy a USA nie je náhodné, I. časť

Foto: WEB
Konopkar, 27. júna 2014

Prinášame Vám prvý diel článku, ktorý sa venuje historickej téme konopy v USA.

George Washington, Morgan Freeman, Jack Nicholson, George Clooney či Arnold Schwarzenegger. Okrem podobného slobodného spoločenského pohľadu a veľkej popularite, čo majú tieto osobnosti spoločné? Je to záujem a nadšenie o slobodné a vedecké bádanie a pestovanie kanabisu. 

Bývalý britský vojak, neskôr veliteľ nezávislých vojsk, prvý zámorský demokrat a zároveň prezident Spojených štátov amerických George Washington. Konope pestoval na farme nielen pre britské jednotky ako odškodné, ale aj ako jeden z pilierov civilizácie. Významné boli tak fyzické vlastnosti vlákien konopy siatej ako aj liečivé schopnosti konopy indickej.

I v časoch formovania amerických štátov rástol záujem o domorodé americké a zároveň aj orientálne liečiteľstvo. Svet bol vyčerpaný vojnou a nepokojmi, bolo treba riešiť obrovské počty zranení a post-traumatických ťažkostí – nielen bojujúcich vojsk, ale i civilného obyvateľstva. Washington zriadil vlastnú konopnú veľkofarmu ako hospodársky pilier pochmúrnej, avšak mladej Ameriky.

 

Autor: Andread

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím