New York zlegalizoval medicínske konope

Foto: WEB
Konopkar, 25. júna 2014

New York je ďalší americký štát, ktorý zlegalizoval medicínske konope.

Zaujímavé však je, že občania nebudú môcť marihuanu legálne fajčiť, ale iba vaporizovať či jesť. Používanie jointov, bong či fajok je striktne zakázané.

Podľa zákona budú doktori musieť absolvovať certifikáciu a registráciu, aby konope mohli predpisovať. Pacienti budú potrebovať potvrdenie od doktora a tiež sa budú musieť zaregistrovať. Následne obdržia ID kartu, ktorá im zaručí legálnu držbu marihuany na dobu 30 dní.

Momentálne budú mať prístup ku konope iba pacienti s vážnymi ochoreniami ako HIV / AIDS, Lou Gehrigova choroba, Parkinsonova choroba, skleróza multiplex, zápalové črevné ohorenie, neuropatická bolesť či poškodenie miechy. Zoznam chorôb sa však bude zvyšovať počas prvých osemnásť mesiacov platnosti zákona.

Legislatíva určuje spôsob, ako sa pestovatelia konope zaregistrujú. Registrácia, ktorá nie je možná osemnásť mesiacov od účinnosti zákona, bude platná pre spoločnosti len na dva roky. Podľa zákona bude delenie sa s medicínskou marihuanou priestupok a predpísanie doktorom niekomu, kto nie je v skutočnosti chorý, až trestný čin. Samozrejme, že aj štát chce svoj podiel, preto bude medicínske konope zdanené siedmimi percentami.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím