Uruguaj umožní lekárom predpisovať konope

Foto: WEB
Konopkar, 20. júna 2014

Uruguaj, ktorý ako prvý štát na svete legalizoval výrobu a predaj konope, ho tiež umožní predpisovať lekárom na liečbu viacerých chorôb, uviedla v stredu uruguajská ministerka zdravotníctva.

„Bude sa využívať predovšetkým na zmiernenie bolesti v prípade rakoviny či na kŕče alebo epilepsiu,“ povedala ministerka zdravotníctva Susana Muniz s tým, že konope by pomohlo aj ľuďom užívajúcim tvrdé drogy zbaviť sa ich závislosti.

Širšia legalizácia marihuany, ktorá bola schválená v decembri minulého roka, obmedzuje spotrebu pre rekreačné použitie na 40 gramov mesačne, aj keď ministerka povedala, že vláda uvažuje o zvýšení tohto limitu pre tých, ktorí by to potrebovali zo zdravotných dôvodov.

Zákon, ktorý je podrobne pozorovaný ostatnými štátmi, ešte nebol komplétne implementovaný.

V Uruguaji sa očakáva, že v roku 2014 bude udelených až šesť licencií na výrobu do 10 ton marihuany na pozemkoch strážených armádou.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím