Albánska polícia zasiahla bezprávnu obec pestujúcu marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 19. júna 2014

Stovky albánskych policajtov vyzbrojených obrnenými vozidlami, zasiahli bezprávnu južnú obec Lazarat potom, čo podozrivý pestovatelia marihuany údaje strieľali z granátometov či guľometov na policajtov vykonávajúcich policajný zásah.

Polícia vyhlásila, že nikto nebol zranený v blízkosti obce Lazarat, ktorá je vzdialená 230 kilometrov od hlavného mesta Tirana a je známa ako obrovské nelegálne centrum pestovania marihuany.

Gangy v Lazarate vraj produkujú okolo 900 ton marihuany ročne v hodnote 4.5 miliárd, čo je približne polka HDP tohto balkánskeho štátu. Za posledné týždne úrady spustili národnú operáciu na zaistenie marihuanových plantáží.

Okolo 500 ľahkých obrnených vozidiel polície vrátane špeciálnych jednotiek a najvyššieho policajného šéfa obkľúčilo počas noci túto obec s 5 000 obyvateľmi potom, čo bol menší oddiel vyhnaný počas víkendu.

Hovorkyňa polície vyhlásila, že policajti dostali obec pod kontrolu v pondelok po prestrelke s viac ako 30-timi ozbrojenými mužmi, ktorí sa ukryli do 4-poschodovej budovy.

Ale viac ako tri hodiny neskôr bolo v obci stále počuť občasné výstrely. Úrady odporučili obyvateľom, aby zostali vo vnútri zatiaľ čo veľký počet policajtov strážil vchod do Lazaratu.

Minister vnútra vyzval útočníkov, aby sa odzbrojili a vzdali.

Polícia zničila sedem pozemkov s okolo 10 000 dospelými rastlinami a 1 000 klonmi.

Albánska súkromná televízia A1 vyhlásila, že ich personál bol okradnutý zamaskovanými mužmi, ktorí taktiež zapálili ich vozidlo.

Gangy pestujúce marihuanu v obci sa už dlho považujú, že sú mimo dosahu práva. V roku 2004 výstrely z obce donútili taliansku helikoptéru hľadajúcu drogy ustúpiť.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím