Austrálsky zväz sestier chce legalizáciu medicínskeho konope

Foto: WEB
Konopkar, 18. júna 2014

Jeden z najväčších austrálskych zväzov sestier a pôrodných asistentiek rozprúdil diskusiu o legalizácii medicínskeho konope v Austrálii potom, čo tento zväz oficiálne podporil používanie a držanie medicínskeho konope.

Tento zväz s názvom The New South Wales Nurses and Midwives’ Association (NSWNMA), ktorý má 59 000 členov, vyhlásil, že konope by pomohlo pacientom trpiacim chronickou bolesťou.

Jeho 23-členný výkonný výbor prijal odporúčanie, aby nevyliečiteľní pacienti a pacienti s AIDS mali povolené držať a používať do 15 gramov sušeného konope.

Austrálsky premiér Mike Baird povedal, že sympatizuje s ľuďmi, ktorí používajú konope na medicínske účely.

Premiér je proti rekreačnému užívaniu marihuany a jeho poradcovia opakovane odmietli odpovedať na ďalšie otázky týkajúce sa jeho postoja k droge, vrátane toho, či ju niekedy vyskúšal.

Generálny tajomník zväzu Brett Holmes povedal, že členovia zväzu uznávajú dôležitosť skúmania efektívnejších možností zvládania bolesti, najmä u tých pacientov, ktorí trpia stálou chronickou bolesťou.

Zväz poukázal na skutočnosť, že medicínske konope sa už používa v iných častiach sveta pacientmi, ktorí trpia nevoľnosťou, Parkinsonovou chorobou, roztrúsenou sklerózou, Crohnovou chorobou a inými chronickými bolesťami alebo post-traumatickými stresovými poruchami.

Taktiež sa zväz podpísal pod petíciu, ktorú spustila sestra na dôchodku Lucy Haslam, ktorej 24-ročný syn Daniel má smrteľnú rakovinu čriev a používa marihuanu na zlepšenie vedľajších účinkov z chemoterapie.

 Zneužívanie drog je v záujme miestnych komunít. Dôstojníci tvrdo pracovali na odhalení dodávok a distribúcie drog.“

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím