Barcelona obmedzí konopné kluby

Foto: WEB
Konopkar, 16. júna 2014

Otváranie nových populárnych klubov združujúcich členov, ktorí si pre osobnú spotrebu pestujú marihuanu, čakajú zmeny.

Druhé najväčšie mesto Španielska Barcelona má otvorenie ďalších nových konopných klubov v súčasnej dobe zakázané. Týmto spôsobom má byť zamedzené rýchlemu rozšíreniu týchto stretávacích miest, kde je výlučne ich členom povolené pestovanie a fajčenie marihuany.

Správa mesta je znepokojená tým, že kluby lákajú v poslednej dobe čoraz viac mladých turistov. Zástupca starostu mesta Joaquim Forn tvrdí, že nejde len o zdravie mladých ľudí, ale aj o imidž mesta ako turistickú destináciu. V Barcelone je povolených 160 konopných klubov. Mesto teraz chce jeden rok nepovolovať nové zariadenia tohto druhu. Počas tejto doby bude vraj potrebné vytvoriť predpis, ktorý obmedzí rapídne šírenie klubov.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím