Odparovanie nad spaľovanie, III. časť

Foto: WEB
Konopkar, 11. júna 2014

Dozveďte sa ešte viac o medicínskej alternatíve k fajčeniu v ďalšom pokračovaní nášho špeciálu o vaporizácii.

Efektívne odparovanie spočíva v presnom udržiavaní teploty v izolovanej ohrievacej komore. Byliny v tejto komore sú ohrievané teplým vzduchom, ktorý cez ne rovnomerne vdychovaním alebo pumpovaním prístroja prechádza. Dizajn, efektivita a výskum odparovačov (vaporizérov) každým rokom napreduje a čoraz viac zdravotníckych zariadení ako aj zahraničných vlád túto techniku kupuje a pretláča do farmaceutického a zdravotníckeho vybavenia pre výskum a liečbu.

V porovnaní s fajčením je liečba konopnou tinktúrou a inhalácia konopnej pary pre pacientov efektívnejšia a prijateľnejšia. Využíva sa najmä na zmiernenie bolesti po chemoterapiách, ale aj pri žalúdočných kŕčoch, zvýšenom tlaku oka či dokonca pri šedom zákale.

Kľúčovými látkami sú CBD (pre úľavu svalstva a ukľudnenie organizmu) a THC (na zmiernenie bolesti a v špecifických prípadoch jej elimináciu). Znižovanie týchto látok, syntetické náhrady či technické konope nie sú pre organizmus, ktorý trpí závažnými chorobami, relevantnou náhradou marihuany (teda konope s vysokým obsahom THC).

Je známe, že pri spaľovaní konopných kvetov prichádza k eliminácii (teda spáleniu) určitých aktívnych látok konope, ktoré nazývame kanaboidy. Medzi kanaboidy patria samozrejme aj horeuvedené THC a CBD, avšak pri vedeckých výskumoch ich bolo v konope nájdených oveľa viac. Nakoľko boli výskumy s konope v minulosti veľmi obmedzené z dôvodu legislatívnych obmedzení, nie je ešte úplne jasné, koľko rôznych liečebných benefitov môžu tieto ostatné kanaboidy prinášať. Každopádne, pri vaporizácii so správnou teplotou je možné odpariť maximálny počet týchto aktívnych látok konope bez toho, aby došlo k akémukoľvek spáleniu.

 

Kvalitné vaporizéry môžete kúpiť tu.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím