Bývalý maltský minister zdravotníctva obhajoval syntetické deriváty konope

Foto: WEB
Konopkar, 10. júna 2014

Bývalý maltský minister zdravotníctva doktor Godfrey Farrugia argumentoval v prospech užívania marihuany – presnejšie jej syntetických derivátov – na medicínske účely. Zdôraznil, že nepodporuje marihuanu na rekreačné účely.

Podľa Farugiu pacienti môžu ťažiť z rôznych účinných látok konope, vrátane jeho analgetických, antiemetických a protikŕčových účinkov.

Bývalý minister uviedol, že výskum v oblasti lekárskeho využitia konope bol kontroverzný, ale dodal, že štúdie potvrdili, že by konope mohlo pomôcť riešiť chronické ochorenia ako je napríklad Huntingtonova choroba, Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba a rôzne druhy rakoviny.

Farrugia dodal, že konope sa ukázalo byť prospešné, pokiaľ ide o paliatívnu starostlivosť, poukazujúc na to, že niekoľko krajín na celom svete konope alebo jeho deriváty poskytujú smrteľne chorým pacientom. Taktiež spomenul, že keď navštívil onkologické centrum v Izraeli ešte ako minister, na vlastné oči videl vhodné využitie konope.

Podľa Farrugiu by konope mohlo byť použité na povzbudenie chuti do jedla u pacientov s anorexiou, na riešenie vedľajších účinkov nevoľnosti pri chemoterapii a ako liečba pacientov s HIV / AIDS.

Farrugia poznamenal, že by bolo možné využiť buď syntetické deriváty alebo prípravky, ktoré nie sú určené na fajčenie: v Izraeli používajú napríklad konopné maslo v potravinách pre pacientov. Ale bývalý minister zdôraznil, že dáva prednosť syntetickým derivátom, pretože ich je možné poskytnúť pacientom jednoducho na recept.

Berúc na vedomie, že určitá forma dekriminalizácie držby drog je na obzore, Farrugia odporučil vzdelávaciu kampaň a tiež apeloval na Maltský úrad pre liečivá, aby vykonal podrobnú analýzu zdravotných výhod konope a jeho derivátov.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím