Odparovanie nad spaľovanie, II. časť

Foto: WEB
Konopkar, 9. júna 2014

Prečítajte si druhý diel nášho špeciálu o vaporizácii.

Najväčšou výhodou vaporizácie je pestrá a obsiahla škála bylín vhodných na túto metódu, ale aj jednoduché a minimálne dávkovanie. Odparovanie je vhodné na konope či tabak, ale vlastne aj na akékoľvek iné byliny ako mäta, eukalyptus, medovka, bazalka, levanduľa či harmanček.

Výhoda vaporizácie oproti čaju (kde ide o var, teda 100°C) je efektívnejšie uvoľnenie liečivých látok z byliny a okamžité vstrebanie do krvi inhaláciou. Vaporizácia okrem rozličných medicínskych vlastností (záleží od byliny a látok, ktoré bylina obsahuje) pomáha precvičovať dýchacie techniky. Pri správne zvolenej rastline môže slúžiť ako efektívna liečba dýchacích ťažkostí, astmy, ale aj migrén, neurologických a žalúdočných ochorení.

Veď už naši starí rodičia a ďalekí predkovia vaporizovali pomocou hrnca s horúcou vodou, kde nahádzali byliny a vdychovali ich výpary pre uvoľnenie dýchacích ciest, utlmenie alergií či zmiernenie bolestí.

Dnešné digitálne vaporizéry sú samozrejme na úplne inej úrovni. Rýchlo sa ohrievajú, takže pacient má zaručenú okamžitú úľavu. Taktiež sú veľmi presné (teplotné odchýlky pri lepších modeloch sú minimálne), čo je nevyhnutné, pretože každá bylina má inú teplotu, kedy sa aktívne látky najviac odparujú.

Čoraz častejšie sa ľudia v dnešnej dobe plnej antibiotík, kortikoidov a iných syntetických liekov vracajú ku klasickým metódam liečby ako je napríklad vaporizácia bylín.

 

Kvalitné vaporizéry môžete kúpiť tu.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím