Vedie užívanie konope k poklesu inteligencie vs. právd je toľko, koľko treba, II. časť

Foto: WEB
Konopkar, 6. júna 2014

V prvej časti článku sme si položili mnoho otázok. Je teda možné pomocou testovania určitej skupiny ľudí prísť ku konečnému rozuzleniu hádanky, ako to s tým konope teda naozaj je?

Ideálna štúdia by mala byť vykonaná v laboratóriu, na veľkej vzorke pacientov s rôznym vzdelaním a vekom. Účastníci by boli náhodne rozdelení na požívanie konope napríklad oproti fajčeniu klasických cigariet a potom budú vykonané inteligenčné testy.

Porovnalo by sa tu poškodenie inteligencie z dlhodobého hľadiska napríklad po roku a tiež by bol záujem aj o rozdiel vo vnímaní po užití konope, a po vyfajčení klasickej nikotínovej cigarety. Už len v štúdiách, ktoré boli vykonané sa zistilo, že po užití konope sú užívatelia vyrovnanejší, pokojnejší a majú triezvejší úsudok na celkové dianie, ako napríklad po vyfajčení klasickej nikotínovej cigarety, po ktorej je človek takmer ihneď nervózny a chce okamžite ďalšiu. Dofajčenie cigarety mu neponúka upokojenie, ale práve naopak „chtíč“ hneď po ďalšej, teda nie uvoľnenie a pokoj ale práve naopak, nervozitu a podráždenie.

A toto je porovnanie nelegálneho konope s povolenou drogou! No vráťme sa späť k potrebným prieskumom, kde by vedci potrebovali veľký počet dobrovoľníkov na čo najlepší výsledok tejto štúdie. To je problematické, pretože pre pravdivé výsledky potrebujeme veľkú skupinu ľudí testovať dostatočne dlhý čas, pretože výsledky z krátkodobého hľadiska môže ovplyvňovať široká škála pocitov a prirodzených pochodov človeka, ktoré by z krátkodobého pohľadu skresľovali výsledky. A nakoniec, aj tá najlepšia psychologická štúdia môže byť zavádzajúca a môže prípadné dobré, alebo naopak škodlivé informácie o konope publikovať len z pohľadu financujúcej strany výskumu. A máme to!

Takže výsledok prieskumu uskutočnený na malej vzorke ľudí a to, že z konope ľudia nezblbnú, ale skôr zblbnú z každodenného zmätku, ktorý zažívame už vlastne permanentne, nikoho nezaujíma v štáte, kde je konope zakázané. A ak by v takomto štáte dospeli k výsledku, že konope je škodlivé, určite by o tom informovali ešte v ten večer hlavné správy. Takže asi toľko k výskumom zameraným na konope. Už len dúfať, že sa raz udejú také výskumy, ktoré nebudú skresľovať pravdivé informácie, ale o tom už nabudúce.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím