Kriminalita v Colorade sa znížila o 10 percent. Po legalizácii marihuany

Foto: WEB
Konopkar, 5. júna 2014

Kriminalita v hlavnom mesta Colorada sa znížila od minulého roka o 10 percent.

Táto správa je upokojujúca pre tých, ktorí sa obávali, že dôjde k jej zvýšeniu potom, čo sa k 1. januáru otvorili prvé legálne obchody s marihuanou.

Štatistiky zverejnenej úradmi Denveru ukazujú, že kriminalita celkovo klesla o 10.6 percent, zatiaľ čo násilné trestné činy vrátane sexuálneho násilia a vrážd celkovo klesli o zhruba 5 percent. Medzičasom klesla aj majetková kriminalita ako krádeže motorových vozidiel o zhruba 11 percent.

Zatiaľ čo pokles nebol priamo spojený s legalizáciou marihuany, tento trend pravdepodobné posilní všetkých zástancov konope a tých, ktorí vítajú 1.9 milióna dolárov vybraných na daniach z legálneho predaja konope.

Ak zahrnieme obchody s medicínskou marihuanou, tak Colorado vybralo 3.5 milióna dolárov na daniach, odkedy sa stalo prvým štátom USA, ktorý legalizoval konope v roku 2012 a komerčný predaj spustil na začiatku tohto roka.

Všetci odporcovia, ktorí boli proti legalizácii marihuany sú teraz zaskočení tým, ako sa mýlili. Trend predaja marihuany v Colorade je stále populárnejší, vďaka čomu investujeme tieto peniaze do škôl a znižujeme celkovú kriminalitu, povedala učiteľka jogy Christina Sarich.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím